Üniversitemiz E-posta Sistemi Yenilenmiştir


Üniversitemiz e-posta sistemi yapılan çalışma sonucunda yenilenerek, yeni yüksek özellikli bir sunuculara aktarılmıştır. Ayrıca daha önce kullandığımız Icewarp adlı e-posta sistemi yerine Zimbra adlı sistem tercih edilmiştir. Eski e-posta sunucundaki tüm e-postalar yeni sunucuya aktarılmıştır. Yeni e-posta adresine giriş yapmak için mevcut eposta adresinizi (eposta_adresiniz@karatekin.edu.tr) ve mevcut şifrenizi kullanabilirsiniz.
Eski e-posta sunucuna 31 Aralık 2017 tarihine kadar http://eskimail.karatekin.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Yenilenen e-posta sistemi ile performans artışı yanında sistem arayüzü tamamen yenilenmiştir. Sistemi daha etkin bir hale getirmek için siz değerli kullanıcıların geri dönüşlerinizi beklemekteyiz.
Eski sunucudaki e-postalarınızın aktarılması ile ilgili sorunlar için lütfen destek@karatekin.edu.tr e-posta adresine mail gönderiniz.
Saygılarımızla...
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Personel E-posta

Üniversitemiz Akademik ve İdari Personel eposta sistemine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız. Giriş için kullanıcı adı olarak eposta_adresiniz@karatekin.edu.tr ve şifre olarak mevcut şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Personel eposta sunucusuna doğrudan erişmek için https://eposta.karatekin.edu.tr adresini kullanabilirsiniz.

Öğrenci E-posta

Üniversitemiz öğrenci eposta sistemine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız. Giriş için kullanıcı adı olarak okul_no@ogrenci.karatekin.edu.tr ve şifre olarak T.C. numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Öğrenci eposta sunucusuna doğrudan erişmek için https://ogrenciposta.karatekin.edu.tr adresini kullanabilirsiniz.

Eski E-posta

Eski e-posta sunucusu 31 Aralık 2017 tarihine kadar açık kalacaktır. Bu tarihe kadar eski sunucudaki tüm verilerinize ulaşabileksiniz. Fakat bu sunucudan e-posta gönderme veya alma işlemleri yapılamayacaktır. Eski e-posta sunucusuna doğrudan erişmek için http://eskimail.karatekin.edu.tr adresini kullanabilirsiniz..

YARDIM DOKÜMANLARI

Bu bölümdeki dökümanlar e-posta sisteminin temel özellikleri, kullanımı, Outlook ayarları gibi konularda bilgi sunmaktadır. Buradaki bilgilerin yetersiz kalması durumunda destek@karatekin.edu.tr adresine e-posta göndererek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Kullanıcı Kılavuzu

Bu dökümanda Zimbra eposta sisteminin kullanımı hakkında temel bilgiler sunulmuştur.

Outlook Ayarları

E-postalarınızı Outlook programına almak için yaplması gereken işlemler anlatılmıştır.

Zimbra Hakkında

Zimbra e-posta sistemi hakkında bilgiler sunulmuştur.